Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

2 ilde PKK ve DEAŞ operasyonu: 66 gözaltı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İstanbul ve Sakarya’da dün gece gerçekleştirilen PKK ve DEAŞ’a yönelik operasyonlar kapsamında terör şüphelisi 66 kişinin gözaltına alındığına dair bir rapor yayınladı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) verdiği bilgilere göre, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Sakarya ilinde, PKK üyesi olabileceğinden şüphelenilen 4 kişi yakalandı.

İstanbul’un farklı ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda ise DEAŞ üyesi olduğundan şüphelenilen 62 kişi gözaltına alındı.

Söz konusu raporda şüphelilerin terör saldırıları planladıkları belirtildi.

Doğan Haber Ajansı (DHA) dün sabah İstanbul’da polisin DEAŞ ile bağlantılı olduğu iddia edilen 62 yabancı uyruklu vatandaşı gözaltına aldığını bildirdi.

Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği (AB) tarafından terör örgütü olarak bilinen PKK, 1984 yılından beri binlerce sivil ve güvenlik gücünün ölümüne neden oldu. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde bu sebeple hayatını kaybeden insanların sayısı bin 200 kişiyi aşmakta.

Türk Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak’taki sığınaklarını hedef alırken, polis, ülkenin güneydoğusunda örgüte karşı saldırılar gerçekleştirmekte.