Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan, robota vatandaşlık veren ilk ülke oldu - ŞARKUL AVSAT - Archives
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan, bir robota vatandaşlık veren ilk ülke oldu. Böylece dünyada ilk defa bir robot, resmen birey kabul edilerek, vatandaşlık hakkı elde etmiş oldu.

Çarşamba günü ‘Geleceğin Yatırım Girişimi Forumu’ sırasında ünlü yayıncı Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtlayan Sofia, verdiği cevaplarla büyük ilgi topladı. Hong Kong’lu Hanson Robotics tarafından geliştirilen Sofia, gelecekte robotlarla insanların iç içe yaşayacağını, kendisinin de şu anda salonda sayısız yatırımcıyla beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu anlattı.

Toplantı sırasında Sofia, mutluluk, hüzün ve öfke gibi insani duyguları ifade etme ve bunları gösterme becerisi ile herkesi etkiledi.

Bu duyuru, Veliaht Prensin Kraliyetin doğusunda kurulacak Neom projesini açıklamasının ardından yapıldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube