Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan tuzdan arındırılmış su satın alınması için 46 milyon dolarlık bütçe - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, tuzdan arındırılmış suya olan artan talebi karşılamak için, mobil istasyonlardan su satın alınmasına yılda 175 milyon riyal (46 milyon dolar) bütçe ayrılması emrini verdi.

Ayrıca Kral Selman, Adalet Bakanlığı’nda, 137 hakimin yargının çeşitli kademelerinde atanması ve terfi edilmesini emretti.

Kral Selman’e övgü

Adalet Bakanı ve Yüksek Yargı Konseyi Başkanı eş-Şeyh Velid es-Semani, yargıya olan sürekli desteğinin bir uzantısı olan atama ve terfi emri nedeniyle Kral Selman’a övgüde bulunarak, şükranlarını sundu.

Çevre, Su ve Tarım Bakanı ve Suudi Arabistan Tuzlu Su Arındırma Genel Kurul Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman el-Fadli, Kral Selman’ın emrinin, artan su ihtiyacını kısa sürede karşılayacağını ve kurulacak bu mobil istasyonların ilk olarak Cizan ve Asir bölgelerinde kurulacağını, kısa sürede diğer bölgelerde de uygulanacağını ve tuzdan arındırılmış su üretirken RO şeklinde adlandırılan Ters Osmoz tekniği kullanılacağını belirtti.

Bakan, bu konuda nitelikli şirketleri tekliflerini sunmaya davet edeceklerini ve en iyi teklifi veren şirketle sözleşme yapacaklarını belirtti. Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın, Cidde’de bulunan tuzlu su arıtma tesisine ziyarette bulunarak, maliyeti arttırmadan, tuzdan arındırılmış suyun günde 3,5 milyon metreküpten 5 milyon metreküpe çıkarılması nedeniyle, yetkililere teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube