Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya, uçak kazasının ardından arama çalışmalarına başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rus yetkililer, Pazar günü Moskova’daki Demodedevo Havaalanı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra düşen yolcu uçağının enkazında arama çalışmaları başlattı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 71 kişinin öldüğü kazanın nedenini soruşturması için özel bir komite oluşturulması emrini verdi. Saratov Havayolları’na bağlı Antonov An-148 tipi uçak başkentin bin 500 kilometre güneydoğusundaki Orenburg’tan Kazakistan sınırı yakınlarındaki Orsk kentine gidiyordu.

Araştırmacılar, uçağın, hava koşulları ve teknik nedenlerden dolayı düştüğü üzerinde duruyor. Ayrıca mürettebatın herhangi bir tehlike sinyali göndermediği ifade edildi.

Kara kutu uzmanları, uçağın gövde kısımlarını ve bölgedeki parçaları inceliyor.

Öte yandan araştırmacılar, cesetlerin ve enkaz kalıntılarının kaza alanından yaklaşık 1 kilometre yarıçapında uzaklığa kadar dağılmış olduğunu aktardı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube