Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bağdadi DEAŞ liderliğini 5 ay neden bıraktı? - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Amerikan CNN Televizyonu, terör örgütü DAEŞ’in elebaşı Ebubekir Bağdadi’nin Mayıs ayında düzenlenen hava saldırısında yaralandığını duyurdu.

ABD’li yetkililer, Bağdadi’nin Mayıs ayında Rakka’da düzenlenen hava saldırısında yaralandığını öne sürdü. Bağdadi, örgütün kontrolünü 5 ay boyunca başkalarına bırakmak zorunda kaldığını ifade eden yetkililer bu bilgileri yakaladıkları IŞİD’lilerden ve göçmenlerden aldıklarını söyledi.

ABD ve Rusya henüz Bağdadi’nin ölümü ya da yaralanmasıyla ilgili bir somut kanıt sunamadı. ABD, özellikle Moskova’dan gelen birçok hatalı rapor sonrasında Rusya’nın açıklamalarının gerçekliğinden şüphe ettiğini açıklamıştı.

Moskova, Bağdadi’nin 28 Mayıs’ta Rakka’daki Rus hava saldırısında vurulduğunu öne sürmüştü. Ancak, daha sonra Rusya’dan gelen açıklamada, Bağdadi’nin ölüp ölmediğinin bilinmediği belirtilmişti.

Bağdadi’nin Suriye ve Irak arasındaki nüfusun az olduğu ‘el-Cezire’ şeridinde olduğuna inanılıyor. ABD liderliğindeki koalisyon terör örgütlerinden temizleme ve Bağdadi’yi bulma umuduyla bu bölgeleri hedef alıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube