Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Güney Afrika Lideri Zuma'nın görevden alınmasına karar verildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Güney Afrika medyasında yer alan haberlere göre, iktidar partisi Afrika Ulusal Kongresi (ANC) maraton oturumun ardından adı yolsuzluk olaylarına karışan tartışmalı Devlet Başkanı Jacob Zuma’nın görevden alınmasını kararlaştırdı.

ANC’nin 80 üyeden oluşan genişletilmiş yönetim kurulunun Zuma’nın görüşüldüğü toplantısı 13 saat sürdü.

Parti kararının Devlet Başkanı’na iletileceği ve 75 yaşındaki Zuma’nın, karara vereceği yanıtın, bekleneceği açıklandı.

Zuma’nın yerine Ramaphosa

ANC Genel Başkanı ve görevdeki Başkan Yardımcısı Cyril Ramaphosa, Pazar günkü bir mitingde yönetim kurulunun ulusun çıkarı için görev değişikliği sürecini bir an önce başlatacağını söylemişti. 65 yaşındaki Ramaphosa’nın Zuma’nın yerine geçmesi bekleniyor.

Güney Afrika Radyo ve Televizyon Kurumu’nda yer alan habere göre (SABC), Ramaphosa, Zuma’ya kendisinin istifa etmesi için 48 saati olduğunu söyledi. Zuma’nın Sözcüsü telefonlara cevap vermedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube