Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Stockholm saldırganı suçunu itiraf etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsveç’de geçtiğimiz yıl 5 kişinin hayatına mal olan kamyonlu saldırıyı gerçekleştirmekle suçlanan Özbekistan vatandaşı Rahmet Akilov, salı günü Stockholm’de başlayan duruşması sırasında suçunu itiraf etti.

Akilov’un avukatı, müvekkilinin, ‘Irak ve Suriye’de DEAŞ’a karşı savaşan uluslararası koalisyona asker göndererek destek veren İsveç hükümetini korkutmayı ve bu desteğini durdurması için İsveç’i zorlamayı amaçladığını’ söyledi.

Özbek teröristi savunmak üzere görevlendirilen avukat Johan Eriksson, savunmasında, Akilov’un, 2017 Nisan ayında, Stockholm’da insanları yoğun olduğu bir bölgede, çalıntı bir kamyon ile yayalara çarptığını ve 5 kişinin ölümüne neden olduğunu ifade etti.

Avukat, Akilov’un terör suçlarını itiraf ettiğini de sözlerine ekledi.

Savcılar, Stockholm’de bir süre gözaltında tutulduktan sonra Akilov’un sınırdışı edileceğini belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube