Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan’dan Washington’a YPG uyarısı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ABD’nin YPG birimlerine maddi destek sağlama kararının Türkiye’nin kararlarını da etkileyeceğini söyleyerek uyarıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un Türkiye’ye yapacağı ziyaret öncesinde bu açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Buradan Amerika halkına sesleniyorum. Amerika bütçesinden terör örgütlerine giden bu paralar, Amerika halkının cebinden çıkan paralardır. Bu konuda Amerika halkının duyarlılığını gündeme getirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Tillerson: 200 milyon dolar ek yardımda bulunacağız

Kuveyt’te gerçekleştirilen ‘DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, açılış oturumunda yaptığı konuşmada, ABD’nin Suriye’de DEAŞ ile mücadele için koalisyona 200 milyon dolar ek yardımda bulunacağını söylemişti.

Washington’un Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler hakkındaki endişelerini de dile getiren ABD’li Bakan, “Türkiye’nin güvenlikle ilgili endişelerinin farkındayız, ancak Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler kaygı yaratıyor” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube