Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Bakan: Hiç kimsenin Kültür Kurumu’nun insiyatifinde olan işler hakkında konuşma hakkı yok - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Dr. Avad el- Avad, hiç kimsenin Kültür Kurumu’nun insiyatifinde olan işler hakkında konuşma hakkı olmadığını vurguladı.

Avad el-Avad, Suudi Arabistan Haber Ajansı’na (SPA) yaptığı açıklamada, opera binası ve salonu konusunun Perşembe günü ele alındığını ve konu hakkında ancak Kültür Kurumu Başkanı tarafından açıklama yapılabileceğini söyledi. Bu konudan Kültür Kurumu’nun sorumlu olduğunu belirtti.

Bakan Avad, tüm medya organlarını, düzenli kaynaklardan bilgi alarak haber yapmaya çağırdı.

Suudi Arabistan’dan resmi bir kaynak SPA’ya yaptığı açıklamada, yaşam tarzı iyileştirme programının çalışma aşamasında olduğu ve henüz kabul edilmediği belirtti. Dolayısıyla, kurum başkanının, herhangi bir şekilde herhangi bir bilgilendirmede bulunma hakkı olmadığını ifade etti.

Kaynak, tüm bakanlıkların, kuruluş ve devlet kurumlarının, medyayı bilgilendirirken kanuni yetkinlik konusunda hassas davranmaları gerektiğinin altını çizdi. Medya organlarına da yetkili ve resmi kaynaklardan haber alma çağrısında bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube