Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fransız modasının efsanesi Givenchy hayatını kaybetti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

30 yıldan fazla bir süredir moda dünyasına hâkim olan Fransa’nın efsane tasarımcılarından Hubert de Givenchy, 91 yaşında öldü. Ölüm haberi, lüks eşya üreten Fransız LVMH şirketi bünyesindeki Givenchy modaevinden geldi. DPA’nın haberine göre şirket Facebook üzerinden yaptığı açıklamada “Fransız modasının efsanesi ve yarım yüzyıldır zerafetin simgesi olan Hubert de Givenchy’nin ölümünü büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz” ifadelerine yer verdi.

Reuters’ın haberine göre Givenchy, 1950’lilerde Paris’teki en büyük moda evini kurdu. 1980’lerin sonunda LVMH grubunun bünyesinde bir sektör imparatorluğu kurmak için New York’a gitti.

Euronews, Givenchy’nin ortağı tasarımcı Philippe Venet’in açıklamasını aktardı. Venet açıklamasında, “Givenchy, 10 Mart cumartesi günü yatağında öldü. Kaybımızı herkesle paylaşıyoruz. Cenazesi için sıcak ve samimi bir tören düzenlenecek.” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube