Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan: Vatandaşlık başvurusu yapılması kabul edileceği anlamına gelmiyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil İşler Kurumu, 4 yıl aradan sonra evli ve dul kadınların vatandaşlığa kabul edilmesine yönelik başvurularının yeniden başlatılması sonrası bir bildiri yayınladı. Kurum, Suudi Arabistan vatandaşı ile evli olan yabancı kadınlara vatandaşlık verme şartlarının özel vatandaşlık sistemi koşullarının 16. maddesinin tahsisini reddetti.

Kurum, vatandaşlık başvuru yapılmasının kabul edileceği anlamına gelmediğini belirtti.

Başvurular, bölgedeki Sivil İşler Kurumu’nda yer alan Vatandaşlık İşleri Departmanı’ndan oluşan bir komite tarafından başvuran kişinin verdiği bilgiler ışığında 6 unsur üzerinden değerlendirilir.

İçişleri Bakanlığı Sivil İşleri Kurumu’ndan yapılan açıklamada, Suudi Arabistan vatandaşlığı başvurularının alınmasının normal bir prosedür olduğu ve başka bir yazıyla ilgili olmadığı vurgulandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube