Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ebu Gayt, Arap Zirvesi'nin tarihini açıkladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, 29 Arap ülkesinin katılacağı Arap zirvesinin 15 Nisan 2018 Pazar günü Riyad’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ebu Gayt, bugün Arap Birliğin’ndeki diplomatlar ve gazetecilere yaptığı açıklamalarda, söz konusu tarihin Genel Sekreterliği’n Suudi Arabistan hükümetinden aldığı resmi bildiri sonrasında açıklandığını belirtti.

Üye devletlerin Arap zirvesinin tarihi hakkında bilgilendirildiğini söyleyen Ebu Gayt, önceki Arap zirvesinin, 2011’den beri Arap Birliği tarafından askıya alınan Suriye dışındaki tüm ülkelerin katılımıyla 29 Mart’ta Ürdün’de bulunan Lut Gölü bölgesinde gerçekleştiğini ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube