Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens, ABD Senato üyeleri ile bir araya geldi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, bugün, Washington’daki Kongre binasında Senato üyeleri, Temsilciler Meclisi üyeleri ve çeşitli komitelerde liderleri ile ikili toplantılar gerçekleştirdi. Veliaht, Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer ile görüşmesinden önce ABD Meclis Başkanı Paul Ryan ve Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell ile bir araya geldi.

Veliaht Prens ayrıca Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi lider Kevin McCarthy ile de bir araya geldi. Senatodaki Dış İlişkiler ve İç Güvenlik liderleri ile de toplantı gerçekleştiren Veliaht Prens, Temsilciler Meclisi’ndeki dış ilişkiler, iç güvenlik ve istihbarat komiteleri başkanları ile de görüştü. Senato Dış İlişkiler ve Temsilciler meclisindeki istihbarat komitesindeki kıdemli demokratlar ile toplantılar gerçekleştirdi.

Kongre’deki her iki partinin liderleri, Suudi Arabistan ve ABD arasındaki tarihi ilişkileri desteklediklerini vurguladı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi toplantılarda, terörizmle mücadelede işbirliği çabaları da dahil olmak üzere bölgedeki son gelişmeleri içeren bazı önemli konuları görüştü. Ayrıca bölge istikrarını tehdit eden İran destekli Husi meselesi de ele alındı.

Toplantılarda iki ülke arasında özellikle Suudi Arabistan 2030 Vizyonu’na göre ekonomik ve kalkınma açısından işbirliği alanları ele alındı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube