Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail İstihbarat Bakanı Katz: Suriye’deki nükleer tesise saldırı ‘İran’a bir mesajdı’ - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz Yisrael Katz, bugün, İsrail’in 2007 yılında Suriye’deki bir nükleer tesisi bombalamasının, İran’a nükleer silah sahibi olmayacağına dair bir mesaj olduğunu açıkladı.

2007’de Deyr-i Zor’da gerçekleştirilen hava saldırısını İsrail’in yaptığının resmen kabul edilmesinin ardından Katz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Operasyon ve başarısı, İsrail’in varlığını tehdit edenlerin nükleer silahlara sahip olmasına izin vermeyeceğini açıkça ortaya koydu… O dönem Suriye idi şu an ise İran” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, daha önce yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen saldırının amacının İsrail’in ‘düşmanlarına’ bir mesaj göndermek olduğunu söylemişti.

“Herkesin Ortadoğu’daki dengeyi hesaba katması gerekiyor”

Lieberman yaptığı açıklamada, “Son yıllarda düşmanlarımızın azmettiricileri artış gösterdi. Ancak ordumuz 2007’ye nazaran hava ve istihbarat açısından gücü ve kabiliyetlerini artırdı. Herkesin Ortadoğu’daki dengeyi hesaba katması gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

İSRAİL’DEN NÜKLEER TESİS İTİRAFI

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube