Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’dan Suriye operasyonuna destek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Suudi Arabistan bugün ABD, Fransa ve İngiltere’nin geçtiğimiz haftada Duma’da düzenlenen kimyasal saldırıya tepki olarak Suriye rejimine ait askeri bölgelere gerçekleştirdiği saldırılara tam destek verdiğini belirtti.

Suudi Arabistan haber resmi haber ajansı SPA’da yer alan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Bu askeri operasyonlar, Suriye rejiminin, halkına karşı yıllardır işlediği iğrenç suçların devamı olarak çocuk ve kadınlar da dahil olmak üzere masum sivillere karşı uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış kimyasal silah kullanmaya devam etmesine yanıt olarak gerçekleştirildi.”

Açıklamada, Suriye’ye gerçekleştirilen bu askeri operasyonların sorumluluğunu, rejime yüklenirken, uluslararası toplumun Suriye rejimine karşı sert önlemler alma konusunda ihmalkar davrandığı ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube