Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suriye’de vurulan hedeflerin öncesi ve sonrası - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White ve ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Korgeneral Kenneth McKenzie, Suriye’de rejim hedeflerine denizden ve havadan 100’den fazla füzeyle yapılan saldırı sonrası vurulan kimyasal silah üretim tesislerindeki hasarın görüntülerini yayınladı.

ABD, İngiltere ve Fransa’nın, Suriye rejiminin kimyasal programı ile ilgili alanlara gerçekleştirdiği saldırından önce ve sonra çekilen fotoğraflar, bu noktalara verilen zararın boyutunu ortaya çıkardı.

McKenzie, “Suriye’nin kimyasal silah programının kalbine saldırdık” diyerek, Şam yakınlarındaki hedefe 76 füze atıldığını söyledi.

Bunlardan 57’sinin Tomahawk füzesinin olduğunu söyleyen McKenzie, Humus’un batısındaki depolama tesisinin ise 22 füzeyle vurulduğunu açıkladı.

“Kimyasal silahları tekrar kullanma kabiliyetinin ciddi ölçüde azaldığına eminiz” diyen White ise ABD’nin, Suriye’deki iç savaşa yönelik hala barışçıl bir çözüm istediğini de sözlerine ekledi.

ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter üzerinden saldırıyla ilgili yeni bir açıklama yaparak, “Geçen gece mükemmel bir saldırı gerçekleştirdik. Fransa ve İngiltere’ye bilgelikleri ve üstün ordularının gücü nedeniyle teşekkür ediyorum. Daha iyi bir sonuç alamazdık. Görev tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Duma’da meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan kimyasal silah saldırısına cevap olarak, Şam’daki Berzah Araştırma Merkezi, Humus’un batısındaki kimyasal silah depolama merkezi ve komuta merkezi olmak üzere 3 nokta hedef alınmıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube