Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Kralı, Arap liderlerle görüştü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün Zahran’daki Kudüs Zirvesi’nin oturum aralarında Arap liderlerle bir araya geldi.

Kral Selman bin Abdulaziz’in ayrı ayrı görüştüğü liderler arasında, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el Halife, Tunus Cumhurbaşkanı el-Baci Kaid es- Sibsi, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ve Lübnan Başbakanı Saad Hariri de vardı.

Görüşmelere ayrıca Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Suudi Arabistan Devlet Bakanı Dr. Müsaid Ayban, Suudi Arabistan Devlet Bakanı Dr. İbrahim el-Assaf, Suudi Arabistan Enerji, Endüstri ve Maden Kaynakları Bakanı Halid bin Abdulaziz el-Falih ve liderlere eşlik eden resmi heyetler de katıldı.

Arap liderlerle gerçekleştirilen görüşmelerde söz konusu ülkeler ile Krallık arasındaki kardeşlik ilişkileri, ikili işbirliği alanları, Ortadoğu’daki gelişmeler ve bölgenin güven ve istikrarını artırmaya yönelik çabalar ele alındı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube