Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'da kadınlara sürüş teknikleri eğitimi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın Dammam şehrinde kadınların sürüş teknikleri ve becerileri konusundaki farkındalıklarını arttırmak amacıyla ‘Sürücülüğüm Benim İrademdir’ adı altındaki etkinlikler önümüzdeki pazar günü başlıyor.

İmam Abdurrahman bin Faysal Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen ve 4 gün sürecek olan etkinlikler kapsamında dersler, seminerler ve kursların yanı sıra güvenli sürüş eğitimleri olacak. Ayrıca etkinliklerde, otomobil şirketlerinin trafik güvenliğini sağlayan son model araçları da tanıtılacak.

Etkinliklere yaklaşık 10 bin ailenin katılması bekleniyor

Suudi Arabistan’ın Doğu Bölgesinde Trafik Güvenliği Başkanı olan Dr. Abdulhamid el-Mucil’e göre etkinliklere yaklaşık 10 bin ailenin katılması bekleniyor. Mucil, “Bu buluşmada Krallık içindeki ve dışındaki üniversitelerden bir grup uzmanın yanı sıra doğu bölgesinin trafik müdürlerinin katılımıyla kadınların trafiğe çıkması ile ilgili birçok konu gündeme getirilecek” dedi.

Mucil, etkinlikler kapsamında doğu bölgesindeki kadınlara sürüş kursu verileceğini belirterek, bu adımla 2030 Vizyonu hedeflerini gerçekleştirmeyi, trafik güvenliğini ve kadınların sürüş konusundaki becerilerini artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

‘Sürücülüğüm Benim İrademdir’ buluşması Suudi kadınlarının araba kullanma çabalarının devamı niteliğindedir. Birkaç gün önce Trafik Genel Müdürlüğü ile ortak düzenlenen ve 900’den fazla kadının katıldığı ‘Güvenle Taşı’ adlı program düzenlenmiş ve program kapsamında 18 atölye çalışması yapılmıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube