Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ruhani: Beklenen ve beklenmeyen tepkilere hazırız - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin nükleer anlaşmadan çekilmesi durumunda, İran Atomik Enerji Kurumu’nun beklenen ve beklenmedik her tepkiye hazır olduğunu açıkladı.

Ruhani, devlet televizyonunda yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Donald Trump’ın 5+1 ülkelerinin (İngiltere, ABD, Çin, Fransa, Rusya ile Almanya) Tahran ile yaptığı anlaşmadan çekilmesi durumu ile ilişki açıklamalarda bulundu. Ruhani, “Atomik Enerji Kurumu’muz beklenen ve beklenmeyen her tepki için tamamen hazır konumda” açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Trump’ın İran ile imzalanan nükleer anlaşmadaki hataların düzeltilmemesi durumunda, önümüzdeki Mayıs ayında ülkesinin anlaşmadan çıkacağını açıklaması üzerine Nükleer Anlaşma konusundaki belirsizlik sürüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube