Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan: Perşembe Ramazan'ın birinci günü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, Salı akşamı Ramazan ayının görülmediğine karar verdi.Yapılan açıklamada Çarşamba gününün Şaban ayının 30. günü olduğu ve Perşembe gününün Ramazan ayının ilk günü olduğunu ilan etti.

https://turkish.aawsat.com/2018/05/article55398476/suudi-arabistan-yuksek-mahkemesinden-ramazan-hilali-aciklamasi

Yüksek Mahkeme, bugünkü oturumunda Ramazan ayının girişiyle ilgili delilleri değerlendirdi.

Bu değerlendirmeler sonunda Salı akşamı ayın görülmesiyle ilgili kanıtların yetersizliğine bu nedenle Çarşamba gününün Şaban ayının otuzuncu günü olduğuna karar verdi.

Suudi Kraliyet Mahkemesi’nin bu değerlendirmeler sonucu yaptığı açıklamaya göre, 17 Mayıs Perşembe gününün Ramazan ayının birinci günü.

Aynı şekilde BAE, Bahreyn, Kuveyt ve Ürdün de Çarşamba günü Şaban ayının sona erdiğini, Perşembe gününün Ramazan’ın ilk günü olduğunu açıkladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube