Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'dan İsrail'in Gazze'deki saldırılarına kınama - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, yüzlerce yaralı ve şehide sebep olan ‘çirkin İsrail saldırısı’nı kınarken Filistin’deki son durum için Arap Birliği’ne üye devletlerin acil bir toplantı yapması çağrısında bulundu.

Kral Selman, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı dün telefonla arayarak Suudi Arabistan’ın Filistin davasına verdiği önemi dile getirdi. Kral Selman görüşmede ‘Uluslararası Meşruiyet Kararnamesi ve Arap Barış Girişimi’ne göre, meşru haklarını geri almaları hususunda Filistinli kardeşlerine destek verdiğini’ açıkladı.

Arap ülkelerine önemli çağrı

Filistinlilerin karşı karşıya olduğu bu şiddetin önüne geçilmesi için azami çabanın sarf edilmesinin gerekliliğine dikkat çeken Kral Selman, Arap Birliği’ne Üye Devletlerin Dışişleri Bakanları ile acil bir toplantı yapılması ve kardeş Filistin halkının korunması için adımlar atılması çağrısında bulundu.

Diğer yandan Filistin Devlet Başkanı da, Filistin halkı ve hükümetine verdiği destekten dolayı, Kral Selman’a teşekkürlerini iletti.

Kral Selman Erdoğan ile görüştü

Kral Selman dün ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da telefonla görüştü. Görüşmede, bölgedeki son gelişme ve girişimler iki lider tarafından masaya yatırıldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube