Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman ile Mahmud Abbas telefonda görüştü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kral Selman, telefon görüşmesinde Mahmud Abbas’a, Suudi Arabistan’ın, işgalci İsrail güçlerinin silahsız Filistin halkına karşı acımasız saldırılarını kınadığını dile getirerek, şehit olanlar için taziye dileklerinde bulundu.

Abbas’a, Suudi Arabistan’ın Filistin davasına karşı tutumunun sabit olduğunu söyleyen Kral Selman, meşru haklarını geri alabilmeleri konusunda kardeş Filistinlilere verdikleri desteği yineleyerek, şiddetin durdurulması için çaba gösterilmesi gerektiğini de vurguladı.

https://turkish.aawsat.com/2018/05/article55399312/cumhurbaskani-erdogan-suudi-arabistan-krali-selman-ile-gorustu

Mahmud Abbas ise Suudi Arabistan’ın Filistin halkı ve hükümetine verdiği sürekli destekten dolayı teşekkür ve takdirlerini sundu.

Öte yandan Suudi Arabistan, ‘kardeş Filistin halkını korumak için çabaları birleştirme ve acil önlemler alma’ amacıyla Arap Birliği’ne üye ülkelerin Dışişleri Bakanlarına acil toplantı çağrısında bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube