Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi hakem 2018 Dünya Kupası’ndan men edildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, hakem Fahad el-Mirdasi’yi rüşvet aldığı gerekçesiyle uluslararası maçları yönetmesinin ömür boyu askıya aldığını duyurdu. Öte yandan Mirdasi, Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’ndan da men edildi.

Federasyon Mirdasi’yi tüm spor faaliyetlerinden men ederken James Kitching başkanlığındaki Avustralyalı komisyon, Mirdasi’nin Suudi Arabistan Kupası final maçından önce rüşvet aldığının kanıtlanması sonrasında, FIFA tarafından 2018 Dünya Kupasına katılan hakemler listesinden çıkarılması talebinde bulundu.

Konuşmalar WhatsApp’dan çıktı

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan basın açıklamasında, Hakem Fahad el-Mirdasi’nin WhatsApp üzerinden bir futbol kulübü başkanı ile mesajlaştığı ve bu mesajlarda yasadışı bir para karşılığında takımın maçı kazanmasına yardım edeceğini söylediği ifade edildi.

Açıklamada, Hakem el-Mirdasi’nin rüşvet aldığını itiraf ettiği yargının rüşvetçi hakem hakkındaki kararının onaylandığına dair raporların Federasyon’a ulaştığı kaydedildi.

Final maçı ona emanet edilmişti

Hakem Fahad el-Mirdasi, hakkındaki rüşvet davası ile ilgili uzaklaştırılma kararı uygulanmadan birkaç saat önce, 2018 FIFA Dünya Kupasına katılması sebebiyle, Uluslararası Tahkim Kurulu tarafından Suudi Arabistan final karşılaşmasını yönetmek üzere atanmıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube