Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Arap Birliği Dışişleri Bakanları, Kudüs için toplanacak - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Arap Birliği, bugün, Kudüs için Kahire’deki genel sekreterlik merkezinde, dışişleri bakanları düzeyinde olağanüstü toplanacak.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Husam Zeki’ni yaptığı açıklamaya göre Arap Birliği, Suudi Arabistan’ın talebi ve ismi açıklanmayan iki ülkenin de onayı üzerine  bugün Kudüs için olağanüstü toplanma kararı aldı.

Toplantıda, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Filistinlilere yönelik ihlallerinin görüşüleceği belirtildi.

Daimi temsilciler toplandı

Arap Birliği, ABD’nin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımasını ve sonrasında yaşanan olayları değerlendirmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’de daimi temsilciler düzeyinde dün, olağanüstü toplandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube