Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BMGK, Afrika Gücü’nün Somali’deki görev süresini uzattı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK), dün yapılan toplantıda, Afrika Birliği’nin Somali’deki Barış Gücü (AMİSOM) kuvvetlerinin görev süresini 31 Temmuz’a kadar uzatılmasını ön gören karar oy birliğiyle kabul edildi.

Karar, AMİSOM kuvvetlerinin Somali’deki varlığına dair 15 Haziran’da yayınlanacak rapor öncesi alınırken, AMİSOM’un görev süresinin Temmuz sonuna kadar uzatılmasına ilişkin kararda yapılacak tavsiyeler de göz önüne alınacak.

1991 yılından beri şiddetli bir iç savaşın yaşandığı Somali’de, 2007 yılında El Kaide bağlantılı Eş Şebab örgütü ülkede kontrolü büyük ölçüde ele geçirmişti.

Ağustos 2011’de başkent Mogadişu’dan çıkarılan Eş Şebab örgütüne bağlı militanlar, ülkenin kırsal bölgelerinde etkinliklerini sürdürürken ara ara hükümet güçlerine saldırılar gerçekleştiriyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube