Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Petrol fiyatları 2014'ten bu yana ilk kez 80 doları gördü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İran’daki ve Venezuela’daki petrol üretimine yönelik endişelerin arttığı bir dönemde bugün brent petrolün varil fiyatı, Kasım 2014’ün kasım ayından bu yana ilk kez 80 dolar oldu.

Söz konuşu yükselişin nedeni olarak ABD stoklarında çarşamba gününden bu yana yaşanan sert düşüş gösterildi.

Brent ham petrolün varil fiyatı bugün düne göre 51 sentlik bir artış göstererek 79,79 doları gördü.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaya göre küresel petrol talebi, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’la imzalanan nükleer anlaşmadan çekilme kararının yanı sıra Venezuela’daki üretimde yaşanan düşüşten etkilenebilir.

Uzmanların petrol fiyatları açıklanan seviyeye ulaşmadan önce bugün yaptıkları açıklamada Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyeleri ile diğer üretici ülkeler arasında imzalanan üretim kesintisi anlaşmasını yeniden değerlendirmek için henüz acele etmediği belirtilmişti. Uzmanlar, petrol fiyatlarının arz sıkıntısından ziyade jeopolitik faktörlerin etkisiyle kısa vadede 80 dolara yükselebileceğine işaret etmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube