Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan’da Formula E heyecanı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Spor İdaresi, önümüzdeki Aralık ayında başkent Riyad’ın, Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından düzenlenen ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın ilk yarışına ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Yeni sezonun tanıtım yüzü olarak Diriye kenti seçilirken 5. sezonun ilk yarışına ev sahipliği yapacak olan şehir, birinci jenerasyon yeni araçların nefes kesen mücadelesine tanıklık edecek.

Faysal’dan ilk açıklama

Spor İdaresi Başkan Yardımcısı Prens Abdulaziz bin Turki el- Faysal, yaptığı açıklamada, “Formula E yarışları, Riyad’ın motor sporlarındaki geleceğinde önemli bir yer tutuyor. Bu başlangıç, Ülkenin 2030 vizyonuyla mükemmel bir uyuma sahip” ifadelerini kullandı.

Faysal, Diriye kentinin ilk kez dünya çapında bir yarışa ev sahipliği yapacağına işaret ederek, “Suudi Arabistan’daki motor sporları tutkunlarının hayali gerçek oluyor” dedi.

Suudi Otomobil ve Motosiklet Federasyonu (SOMF) Başkanı Halid bin Sultan bin Abdullah el-Faysal, “Motor sporları, vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görüyor. Halkımız zaten Ralli ve diğer motor sporlarında zengin bir mirasa sahip” diye konuştu.

Ortadoğu’da ilk kez Diriye’de

ABB FIA Formula E kurucusu ve CEO’su Alejandro Agag, SOMF ile imzalanan 10 yıllık anlaşma kapsamında dünya çapında düzenlenen Formula E yarışlarının yeni sezona Krallıkta başlayacağına işaret ederek şunları söyledi, “Formula E yarışları, Ortadoğu’da ilk kez Diriye antik kentinde kendini göstermeye hazırlanıyor. Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Formula E 2018/19 sezonunun ilk yarışı önümüzdeki aralık ayında yapılacak. Düzenlenecek yarışmalar arasında elektrikli cadde yarışları da mevcut. Geleceğe odaklanan ve gelişen bir ülke olan Suudi Arabistan, yeni nesil Formula E araçlarının mücadele etmesi için en ideal yer olacak” açıklamasında bulundu.

Yarış takvimi, SOMF’un yapacağı toplantının ardından açıklanacakken FE yarışları antik kent Diriye sokaklarında büyük heyecana sahne olacak. Ayrıca motor sporlarını organize eden deneyimli isimlerden Carlo Boutagy, şirketi CBX aracılığıyla yarışa destek vereceğini açıkladı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube