Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD Hava Kuvvetleri'nden Taliban özrü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı, resmi Twitter hesabından, Afganistan savaşında ölen Taliban savaşçılarının dalgaya alındığı tweet için özür dilendi.

Tweet, Afganistan’ın batısındaki Farah vilayet merkezinde yaşanan çatışmalardan sonra ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın resmi Twitter hesabından yayınlandı.

Tweette, ayrıca, “Taliban kuvvetleri Farah kentinde Laurel ya da Yanny duymayı umuyordu ancak savaş uçaklarımızın sesiyle sağır oldular” ifadeleri kullanıldı.

Yaşanan tartışmalardan sonra ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) da uyarı gelince, tweet silinerek bir özür mesajı paylaşıldı.

ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayınlanan özür tweetinde, “Savaş uçaklarıyla alakalı önceki paylaşımımızdan dolayı özür dileriz. Konuyla ilgili soruşturma yürütüyoruz. Yanlışlığın fark edilmesinden sonra tweet silinmiştir” cümlelerine yer verildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube