Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fransa’dan Suriye’deki kimyasal silahlarla ilgili flaş adım - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa tarafından bugün yapılan açıklamada, Suriye’deki kimyasal silahlarla ilgisi olduğu düşünülen 3 kişi ve 9 şirketin mal varlıklarının dondurulduğu belirtildi.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire ve Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian tarafından yapılan ortak açıklamada, söz konusu adımın kimyasal silah üretimi yapan Suriye Araştırma ve Bilim Araştırmaları Merkezi’ne yardım ettiğinden şüphelenilen kişi ve kurumları takip etmeye yönelik olarak yapıldığı açıklandı.

Mal varlıkları donduruldu

ABD ve diğer ülkeler, Merkez’i, Suriye rejimi için kimyasal silah geliştirmeye yardım etmekle suçlarken yapılan açıklamada ayrıca, “Suriye için kimyasal ve balistik silahların geliştirilmesine yönelik materyallere erişim veya araştırmada rol oynayan 3 kişi ve 9 şirket hedef alındı” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu açıklamada bu kişi ve şirketlerin isimleri açıklanmazken mal varlıklarının dondurulduğu ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube