Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Fransa’da saldırı hazırlığındaki Mısırlı iki kardeşin yakalandığı açıklandı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Mısır kökenli kardeşlerin zehirli terör saldırısının önlendiğini açıkladı. Collomb, BFMTV kanalında canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Collomb ayrıca, bu kişilerin adresinde kene otu tohumundan elde edilen risin zehrinin hazırlanışıyla ilgili bir kılavuza rastlanıldığını dile getirdi.

Collomb, yaptığı açıklamalarda, “Mısır kökenli iki kişi, bir saldırı hazırlığındaydı. Ellerinde risin kullanılarak zehir yapmayı anlatan yönergeler vardı” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele kapsamında son dönemde izleme ve dinleme çalışmalarının yoğunlaştırıldığını kaydeden Collomb, Mısır kökenli iki kardeşin saldırı hazırlığında olduğunun tespit edildiğini ve düzenlenen bir operasyonla yakalandığını açıkladı.

Collomb, Paris’te yakalanan iki gencin, mesajlaşma programı telegram üzerindeki yazışmalarının izlenmesi sonucu terör saldırısı planının ortaya çıkarıldığını belirtirken, evlerinde yapılan aramada, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ve patlayıcı üretimine dair bilgilerin bulunduğunu kaydetti. Collomb, iki kardeşin tutuklanmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

Bıçaklı saldırıda saldırgan ve bir kişi öldü

Geçtiğimiz hafta Çeçenistan doğumlu bir Fransız, Paris’in orta yerinde insanlara bıçakla saldırarak bir kişiyi öldürmüştü. Polis ateş ederek saldırganı olay yerinde öldürmüştü. Saldırı, Avrupa istihbarat servislerinin şüpheli radikal kişileri takip etme konusunda karşılaştığı zorlukları ortaya koydu.

Son üç yılda Fransız topraklarında, DEAŞ gibi terör örgütlerini ilham alan saldırganlar tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 240’dan fazla insan öldürüldü.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube