Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

DEAŞ unsurları Şam’ın güneyindeki son mevzilerini terk etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında DEAŞ’ın elindeki son bölgenin tahliye edildiğini duyurdu.

Suriye resmi haber ajansı, DEAŞ unsurlarının Yermuk mülteci kampı yakınlarına yer alan bölgeyi terk etmesine izin veren anlaşma hakkında herhangi bir açıklamada bulunmazken, askeri bir kaynağa dayandırarak cumartesi günü herhangi bir anlaşamaya varıldığına dair iddiaları yalanladı.

Suriye rejimi, Yermuk cebini geri kazanarak, Suriye’nin batısında muhaliflere ait son bölgeyi almış oldu.

SOHR, DEAŞ unsurları ve ailelerini taşıyacak otobüslerin gece yarısından sonra bölgeye girdiğini ve otobüslerin başkentin doğusunda yer alan düşük nüfusa sahip Badiye bölgesine doğru hareket ettiğini bildirdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube