Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Abbas bir haftada üçüncü kez hastaneye kaldırıldı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın son bir hafta içinde üçüncü kez hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Filistin sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde bulunan İstişari Hastanesi’nde bazı kalp testlerinden geçirildi.

Hastane kaynakları, Abbas’ın sağlık durumuna ilişkin daha fazla bilgi vermedi.

Öte yandan Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın İstişari Hastanesi Başhekimi Fayiz Said Serahne’ye dayandırdığı haberinde ise, “Abbas’ın bugün gerekli bir takım tıbbi muayenelerden geçmek üzere hastaneye başvurduğu, sonuçlarının iyi olduğu ve genel sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığı” ifade edildi.

Abbas, bir önceki gece de aynı hastanenin acil bölümüne kaldırılarak, bazı tıbbi testlerden geçirilmiş ve kısa süre sonra taburcu edilmişti.

Yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar geçiren Filistin Devlet Başkanı, 14 Mayıs’ta da kulağından basit bir operasyon geçirmek üzere Ramallah’taki bir başka hastaneye yatırılmıştı.

Abbas, şubat ayındaki ABD ziyareti sırasında da Baltimore kentindeki bir hastanede sağlık kontrolünden geçmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube