Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan Spor Kurulu, spor kanallarını denetlemeye devam edecek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Spor Kurulu Başkanı Türki eş-Şeyh, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın talebi üzerine bir sonraki sezonda ülkedeki spor kanalları üzerindeki denetimlerinin devam edeceğini açıkladı.

Suudi spor kanalı el Hayme’ye konuşan eş-Şeyh, Arsenal’in eski teknik direktörü Fransız Arsene Wenger de dahil olmak üzere uluslararası düzeyde isim yapmış teknik direktörlerin dosyasının kendilerine sunulduğunu söyledi.

Ramon Diaz’ın El-Hilal takımının başından ayrıldıktan sonra tekrar dönmesine de değinen eş-Şeyh, “Kulübün taraftarlarının neye inanması gerektiğini bilmiyorum. Diaz kendisi için yeniden kulüp başkanı Sami el-Cabir’e teklif yaptı. El Hilal taraftarlarıysa Twitter üzerinden buna itiraz etti. Sözleşmeden sonra da saldırıya uğradı” diye konuştu.

Kral Kupası finallerinde rüşvet aldığına dair iddialar nedeniyle uzaklaştırılan uluslararası hakem Fahad Al-Mirdasi hakkında da yorum yapan eş-Şeyh, sorunun spor çerçevesinden çıkıp idari soruşturma aşamasına geçtiğini belirtti.

Suudi profesyonel liginin gelecek sezonunda taraftar sayısında artış olmasını beklediklerini ifade eden Türki eş-Şeyh, “Stadyum ortamında herkese uygun önemli değişiklikler üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube