Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suriye rejiminin destek güçleri Dera’ya ulaştı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye rejimi güçleri tarafından başkent Şam’ın güneyindeki muharebelerin bitmesiyle askeri operasyona hazırlık olarak gönderilen büyük askeri birlikler ülkenin güneyindeki Dera eyaletine ulaştı.

Rejime yakın medya kaynakları Alman haber ajansı DPA’ya, “Hükümet güçlerinden yüzlerce savaşçıyı taşıyan onlarca araç Perşembe günü Dera’ya ulaştı. Askeri konvoy belki de kuzeybatı kırsalına yönelecek” şeklinde konuştu.

“Bir sonraki nokta ya Dera yâda ülkenin kuzeyi”

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal el- Mikdad, dün yaptığı açıklamada “Hükümet güçlerinin bir sonraki yöneliş noktası ya Dera ya da Suriye’nin kuzeyi olacak” dedi.

Heyet uzlaşma komitesi ile bir araya geldi

Kaynak, Rus heyetinin kuzeydeki Dera kırsalında bulunan Mahca kasabasına girdiğini ve uzlaşma komitesi ve bazı militanlar ile bir araya geldiğini bildirdi. Nusra militanlarından ya teslim olmaları ya da Mahca’yı terk ederek İdlib’e doğru girmeleri istendiğini belirtti.

Askeri konvoya saldırı düzenlendi

Dera’daki güney cephesinde bulunan bir askeri komutan, Şelka’daki bölükten çıkışı sırasında tanklar ve 4×4’lerden oluşan bir askeri konvoyun bombardımana uğraması sonucu ölü ve yaralılar olduğunu söyledi.

Bölge diken üstünde

Muhalif gruplar, Suriye’nin güneyindeki Dera eyaletinin yüzde 60’ından fazlasını kontrol ederken Lübnanlı Hizbullah ve İranlı kuvvetlerin savaşçıları tarafından desteklenen rejim güçleri ise Yermuk havzasındaki DEAŞ militanları ile savaşıyorlar.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube