Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Real Madrid sonrası Zidane'ı bekleyen muhtemel 4 senaryo - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İspanya’nın Real Madrid takımının Cezayir asıllı Fransız teknik direktörü Zinedine Zidane, sürpriz bir şekilde istifa etti. Başarılı teknik direktör, geçtiğimiz hafta sonu Ukrayna’nın başkenti Kiev’de üst üste üçüncü Şampiyonlar Ligi zaferini elde etmişti. Zidane’ın bundan sonra kariyerini nerde sürdüreceğine dair 4 ihtimal dillendiriliyor.

Real Madrid ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Zidane, bugün düzenlediği basın toplantısında, “Gelecek sezon Real Madrid’de kalmama kararı aldım. Burada geçirdiğim 3 yıldan sonra kariyerim için başka bir sürece ihtiyacım var” dedi.

Kendisi için en uygun ayrılma zamanının geldiğine inandığını belirten Zidane, “Ben gelecek yıl da kazanmaya devam edeceğim çünkü kaybetmekten nefret ediyorum” şeklinde konuştu.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez ise Zidane’ın ayrılma kararının kendileri açısından sürpriz olduğunu ifade ederek, “Üzücü bir gün. Burası sonsuza kadar Zidane’ın yuvası olarak kalacaktır. Bildiğiniz gibi burada her türlü başarıyı yakaladı. Ona teşekkür ederim. Bir gün döneceğinden yana hiçbir şüphem yok” dedi.

İspanyol teknik direktör Rafael Benitez’in ardından 2016 yılında Real Madrid teknik direktörlüğüne getirilen Zidane, 2001-2006 yılları arasında da futbolcu olarak eflatun beyazlı formayı terletmişti.

Zidane, Real Madrid’deki futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinde toplamda 9 şampiyonluk yaşadı.

İstifasını açıkladığı basın toplantısında, gazetecilerin geleceğine dair sorduğu soruları cevaplayan Zidane, “Şuanda herhangi bir takımı çalıştırmak istemiyorum” şeklinde konuştu.

Zidane’ın bu açıklamasına rağmen İngiltere’de yayın yapan The İndependent gazetesi, Zidane’ın Alman teknik direktör Jurgen Klopp ve İspanyol teknik direktör Pep Guardiola gibi bir süre ara verdikten sonra yeniden teknik direktörlüğe döneceğini iddia etti.

4 ihtimal

Fransız teknik direktörün Madrid’den sonraki durağı hakkında spekülasyonlar devam ederken, Zidane’ın bundan sonra kariyerini nerde sürdüreceğine dair 4 ihtimal dillendiriliyor.

Zidane’ın çalıştırması muhtemel takımların başında Fransa Milli Takımı geliyor. Milli takım formasıyla önemli başarılar kazanan Zidane’ın teknik direktör olarak milli takıma dönmesi için Didiere Dschamps’ın dünya kupasında nasıl bir performans göstereceğini görmek gerekecek.

İndependent gazetesinin haberinde, Zidane’ın adı İngiltere takımı Chelsea ile de anılıyor. Chelsea’nin teknik direktörü Antono Conte ile yollarını ayırmaya hazırlandığı iddiasına yer verilen haberde, kulübün yeni bir kan arayışına gireceğine dikkat çekildi.

Zidane’ın Madrid sonrası kariyerini sürdürmesi muhtemel diğer iki durağın Manchester United ve Tottenham olabileceğine değinen The İndependent, bu ihtimallerin ise ilk iki ihtimale göre zayıf olduğuna işaret etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube