Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Twitter üzerinden hakaret videosu Suudi yetkilileri harekete geçirdi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistanlı yetkililer, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ulusal birliği bozma amacıyla toplum fertlerine hakaret eden bir adamı yurt dışına kaçmadan önce gözaltına aldı.

Twitter’da, Güney bölgesi kabilelerini kötü gösteren bir video yayınlayarak Temel Devlet Hukuku’nun 12. maddesini açıkça ihlal eden 30 yaşlarındaki sanığın, havaalanında ülkeden çıkış işlemlerini yürüttüğü esnada Riyad bölge polisi tarafından yakalanarak Kamu Savcılığı’na sevk edildiği bilgisi verildi.

Söz konusu şahsın yayınladığı video Twitter’da yoğun tepkilere yol açtı.

Yarım milyon tweet atıldı

Şarku’l- Avsat’ın edindiği bilgiye göre, Twitter’da yaklaşık yarım milyon tweet atılarak, şahsın paylaşımlarından duyulan rahatsızlık ifade edilirken, vatandaşlar tarafından soruşturma açılması ve kendisine ceza verilmesi talep edildi.

Suudi Arabistan Başsavcısı’na teşekkür

Asir Bölgesi Valisi Prens Faysal Bin Halid bin Abdulaziz, Asir Bölgesi Vali Yardımcısı Prens Türki bin Talal bin Abdulaziz ve El Baha bölgesi Valisi Prens Hussam bin Suud bin Abdulaziz, ulusal birliği bozma amacıyla hareket eden şahsa karşı kamu yararına bir ceza davası başlatıldığı için Suudi Başsavcısı’na teşekkürlerini iletti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube