Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Hudeyde’nin kurtarılması için ‘Altın Zafer Operasyonu’ başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Aden/Şarku’l Avsat

Yemen Ordusu, Suudi Arabistan liderliğindeki Arap Koalisyonuna bağlı güçlerin desteği ile Hudeyde şehri ve limanını kurtarma operasyonlarını başlattı.

Yemen Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı basın merkezinden yapılan açıklamada, Arap Koalisyonu’na bağlı savaş uçaklarının desteği ile Hudeyde şehrinin kurtarılmasına yönelik ‘Altın Zafer Operasyonu’ adı verilen operasyonun başlatıldığı bildirildi.

“Batı sahilinde Altın Zafer Operasyonu başladı”

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgiye göre, basın merkezinin Twitter hesabından yapılan bu açıklamada, “Batı sahilinde Altın Zafer Operasyonu başladı. Ordu’ya bağlı güçler Arap Koalisyonu’na ait savaş uçaklarının doğrudan desteği ile şehirde ilk bölgeleri geri almayı başardı” ifadeleri yer aldı.

Tüm siyasi ve barışçıl yollar denendi

Meşru Yemen hükümeti, Hudeyde’nin kurtarılmasına yönelik bu operasyonun başlamasından önce, İran tarafından desteklenen Husi milisleri Hudeyde limanından çıkarabilmek için tüm barışçıl ve siyasi yolları denemişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube