Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya'dan NATO’nun Avrupa’daki ‘savaş planına’ eleştiri - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün (NATO) Avrupa’daki savaş hazırlıklarını güçlendirmeye yönelik yeni planının, kıtada bozulan güvenliği daha kötü hale getireceğini belirterek, kendisinin de askeri planlarında bunu dikkate alacağını açıkladı.

Interfax haber ajansına göre, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, bu planı eleştirerek, Moskova’nın güvenliğini sağlamak için gerekli tüm askeri önlemleri alacağını söyledi.

Avrupalı yetkililer tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, ABD’nin Avrupalı müttefiklerine olası bir savaşa karşı NATO’nun tabur, gemi ve uçaklarını arttırması yönünde baskı yaptığı vurgulandı.

Bu, NATO’nun herhangi bir Rus saldırısını engellemek için gücünü arttırmak amacıyla yeni bir çabası olarak görülüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube