Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Musul’da patlama: 27 kişi öldü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Irak’ın Ninova eyaleti Polis Sözcüsü Ahmed el- Ubeydi dün Bağdat’ın 400 kilometre kuzeyinde, Musul’un Eski Belde bölgesindeki üç evde patlama meydana geldiğini söyledi. Ubeydi, bubi tuzaklarının patlatılması sonucu aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu 27 kişinin öldüğünü aktardı.

Alman Haber Ajansı DPA’nın haberine göre Ubeydi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Musul Eski Belde’nin Şahvan bölgesinde aralarında kadınların ve çocukların da olduğu 27 kişi öldü. Patlatılan üç ev Eski Belde’ye son dönemlerde dönen ailelere aitti. Irak bomba imha ekibi evlerin içindeki patlayıcıları etkisiz hale getirmeyi başaramadı.”

Ninova eyaleti, Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin DEAŞ’ın askeri olarak hezimete uğratıldığını duyurmasına rağmen şiddet eylemlerine sahne olmaya devam ediyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube