Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere’de ‘Müslümanlara ceza’ mektupları yazan kişi tutuklandı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiliz polisi, İngiltere’nin kuzeyindeki Lincoln kentinden, ülkenin çeşitli yerlerine posta yoluyla ‘Müslümanların cezalandırılma vakti’ başlığı taşıyan ve halkı Müslümanlara karşı kışkırtan mektupları gönderen kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, isimsiz mektupları gönderdiğinden şüphelenilen 35 yaşındaki bir adamın Lincoln kentinde gözaltına alındığı belirtildi.

Kuzeydoğu bölgesi Terörle Mücadele Polis Müdürü Martin Snowden, yaptığı açıklamada, “Bu mektuplar Müslümanlar arasına korku salmayı ve halkın arasına ayrılık tohumları ekmeyi hedefliyor. Ancak toplumumuz dayanışma içinde olarak bu tür nefret suçlarına en iyi cevabı vermiştir” dedi.

‘Müslümanları cezalandırma gününün’ 3 Nisan olduğunu söyleyen mektuplar, İngiltere’deki posta kutularında ilk olarak Mart ayında görülmüştü. Söz konusu mektupların ulaştığı kişiler arasında Asya kökenli 4 milletvekili de bulunuyordu.

İsimsiz mektuplara dair yayınlanan haberler halkın tepkisini çekmiş, sosyal medya kullanıcıları mektuplara tepki göstermişti.

Mektuplarda belirtilen 3 Nisan tarihinde İngiltere’de Müslümanlara yönelik herhangi bir saldırı yaşanmadı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube