Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kanada, İran ile diplomatik ilişkilerin yeniden kurulmasını reddetti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun başında olduğu hükümet, İran ile ilişkileri iyileştirme kararından geri adım atarken, Parlamento’nun alt meclisi olan Avam Kamarası, muhalefetin, Tahran ile diplomatik ilişkilerin iyileştirilmesine yönelik ‘herhangi bir müzakere veya görüşmenin derhal sona erdirilmesi’ çağrısında bulunan önerisini oylama sonucu kabul etti.

Muhafazakâr Milletvekili Garnett Genuis’in önerisi, İran’ı ‘dünya çapında terörizme desteğe devam ettiği için’ kınama ifadesi içerdiği gibi, İran Devrim Muhafızları’nı da Kanada ceza hukuku kapsamında ‘terörist varlık’ olarak sınıflandırıyor.

Genius’un önerisi ayrıca İran hapishanelerinde tutulan tüm Kanada vatandaşlarının derhal serbest bırakılması çağrısında da bulunuyor.

Eski Muhafazakâr Başbakan Stephen Harper, Eylül 2012’de Tahran’daki Kanada Büyükelçiliği’ni kapatıp, İranlı diplomatları Ottawa’dan göndererek İran ile diplomatik ilişkileri kesmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube