Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır’da yeni hükümet yemin ederek göreve başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır’da Mustafa Madbuli başkanlığındaki yeni kabine Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin huzurunda anayasal yemini ederek göreve başladı.

Savunma ve Askeri Üretim Bakanlığı’na General Sıdkı Subhi’nin yerine Cumhuriyet Muhafızları Komutanı General Muhammed Zeki, İçişleri Bakanı Megdi Abdulgaffar’ın yerine ise Muhammed Tevfik atandı.

Dışişleri Bakanı Samih Şükri’nin ise görevine devam edeceği belirtilirken, yeni kabinede Savunma, İçişleri, Sivil Havacılık, Sağlık, Maliye, Ziraat, Yerel Kalkınma, Genel Sektör, Sanayi, Spor, Çevre ve İletişim bakanları da değiştirildi.

Mısır Başbakanı Şerif İsmail, Cumhurbaşkanı Abdullfettah el Sisi’ye istifa mektubunu sunmuş ve hükümet kendiliğinden düşmüştü. Cumhurbaşkanı Sisi, Başbakan Şerif İsmail’in istifasının ardından, eski İskân Bakanı Mustafa Madbuli’ye yeni hükümeti kurması için görevlendirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube