Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens ile Putin, Moskova’da bir araya geliyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Moskova ziyareti kapsamında bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bir araya gelmesi bekleniyor.

Görüşmelerde iki ülke ilişkilerinin yanı sıra bölgedeki son gelişmeler, iki ülke arasındaki işbirliğin güçlendirilmesi ve petrol üretimine yönelik bazı kısıtlamaların getirilmesi ele alınacak.

Rus kaynaklar, Bin Selman’ın Putin ile birlikte Dünya Futbol Şampiyonası’nın açılış törenine katılacağını bildirdi.

Kremlin’e yakın kaynaklara göre ikili, başkent Moskova’da iki ülke takımının karşılaşacağı Lujniki Stadyumu’na geçmeden önce “geniş kapsamlı görüşme oturumu” düzenleyecek.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada görüşmelerde çeşitli alanlarda ortak işbirliğinin ele alınacağını kaydetti.

Peskov, OPEC ve Rusya’nın 2016’da petrol üretiminde kısıtlamaya gidilmesi konusunda vardığı anlaşmanın yılsonu itibariyle süresinin dolacağını anımsatarak görüşmede bu konun masada olacağını aktardı. Ayrıca Rusya’nın anlaşmadan çekilme niyetinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube