Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Endonezya'da tekne battı: 128 kişi kayıp - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Endonezya’da yolcu teknesi alabora oldu. Kaza sonrası 19 kişi kurtarıldı, kayıp 128 kişi için arama çalışması başlatıldı.

Endonezya ajansı Antara’nın haberine göre, Sumatra Adası’nın kuzeyinde Medan kenti yakınındaki Toba Gölü’nde, Samosir’den Simalungun bölgesine giden bir yolcu teknesinin alabora olmasının ardından başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Simalungun bölgesi Emniyet Müdürü Marudut Liberty Panjaitan, şu ana kadar 19 kişinin kurtarıldığını ve bir kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

Panjaitan, tekne kazasına ilişkin aile yakınlarının bildirimleri üzerine 49 kişinin kayıp olduğunu duyurmuştu. Daha sonra yapılan açıklama ile kayıp sayısının 128’e ulaştığı bildirildi.

Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho ise yolcuların isim listesinin bulunmamasından dolayı kayıp sayısının daha da artmasından endişe duyulduğunu kaydetti.

Öte yandan yetkililer, tekne kazasının kötü hava koşulları ve kapasitenin üstünde yolcu olması nedeniyle yaşandığından şüpheleniyor.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube