Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Macron, kendisine 'Nasılsın Manu?' diyen genci azarladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kendisine ‘Manu’ diye hitap ederek, sosyalist marşı okuyan Fransız genci azarladı.

Macron, Fransa’nın kuzeyinde, İkinci Dünya Savaşı döneminde General Charles de Gaulle’in halkı direnişe çağırma yıldönümü münasebetiyle yapılan bir törene katıldı.

Halkı selamladığı esnada kalabalığın içinde bulunan bir çocuk, Macron’a ‘Sosyalist Enternasyonel Marşı’nı okuduktan sonra “Nasılsın Manu” diye seslendiı.

“Eğer devrim liderliği yapmak istiyorsan önce bir diplomaya sahip olmalısın”

Elyssée Sarayı tarafından yayınlanan videoda, Macron’un çocukla konuşması görülüyor. Macron’un tepkisi üzerine çocuk özür dilese de sivri diliyle bilinen Fransız Cumhurbaşkanı, çocuğa, “Eğer devrim liderliği yapmak istiyorsan önce bir diplomaya sahip olmalısın” dedi.

Olay, Macron’un kameralar önünde kendisine saygısızlık yapan birine verdiği ilk karşılık değil. Seçim kampanyası döneminde grev yapan bir işçinin kendisine “Sen sadece takım elbise giymiş yobaz bir adamsın” demesi üzerine, “İş bulabilmen için bir takım elbise almalısın” diye cevap vermişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube