Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dünya Kupası Organizasyon Komitesi, Suudi takımından özür diledi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu bugün, Dünya Kupası Organizasyon Komitesi’nden Suudi Arabistan Futbol Milli Takımı’nı Rusya’nın Rostov kentine götüren uçakta meydana gelen olumsuz durum nedeniyle Moskova’dan yazılı bir özür mektubu aldı.

Organizasyon Komitesi, Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Başkanı Adil İzzet’e gönderdiği mektupta söz konusu uçağın ne Suudi takımı ne de Dünya Kupası’na katılan diğer takımları taşımada bir daha kesin olarak kullanılmayacağını belirtti.

Komite tarafından gönderilen mektupta Rusya Sivil Havacılık Örgütü’ne ait bir açıklamaya da yer verildi. Açıklamada uçağın inişi sırasında sağ kanadının alev aldığı, zorunlu inişe ihtiyaç duyulmadığı, uçağının motorlarının iniş sırasında çalışır vaziyette olması nedeniyle normal iniş yaptığı belirtildi.

Suudi Arabistan Futbol Milli Takımı’nı taşıyan uçağın motorlarından birinin Rostov havaalanına iniş yapmadan önce bozulduğu belirtilen mektuptan soruşturmanın ilgili taraflarca tamamlanacağı kaydedildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube