Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

YPG, Abdullah Öcalan’ın posterlerini kaldırdı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

YPG’nin, Menbiç’teki Türkiye-ABD iş birliğinin Fırat Nehri’nin doğusuna taşınması ihtimali nedeniyle destek arayışına yönelip Esed rejimi ile yakınlaştığı ve Alaya Hapishanesi’nin asayişini rejim güçlerine devrettiği iddiaları reddedildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne (SOHR) bilgi veren kaynaklar, Kamışlı’nın doğusundaki Alaya Hapishanesi’nin asayişinin YPG birimlerince rejime veya rejime bağlı sivil polislere teslim edildiği iddiasını reddetti. Kaynaklar, hapishanenin hala Kürt güçlerinin kontrolü altında olduğunu belirtti.

Söz konusu haberlerin reddi, Suriye ordusu ve YPG’nin, Haseke’nin yönetimi konusunda bir ön anlaşma yaptığı haberlerinin ve ülkenin kuzeyindeki Cezire bölgesi’nde YPG’nin kontrolü altındaki bölgelerde PKK lideri Abdullah Öcalan posterlerinin kaldırılmasının hemen ardından geldi.

Kaynaklar, bu fotoğrafların YPG ve Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kontrolü altındaki kasaba ve şehirlerden kaldırılmasının, Menbiç’teki Türkiye-ABD iş birliğinden kaynaklandığını da aktardı.

YPG/SDG, Kobani, Ayn İsa, Tel Abyad, Rakka, Şuhayl gibi şehirleri barındıran Fırat Nehri’nin doğusundaki bütün bölge üzerindeki kontrolüne ek olarak, rejim kurumları ve Kamışlı şehirlerindeki mahallelerin bir kısmı hariç Haseke’nin tamamını kontrol altında tutuyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube