Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tayland'da mağarada mahsur kalan 12 çocuktan 8'i kurtarıldı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tayland’ın Chiang Rai kentindeki bir mağarada 23 Haziran’dan beri mahsur kalan çocuklar ve futbol antrenörlerini kurtarmak için başlatılan operasyonda ikinci aşamaya geçildi. Bölgeden sevindirici haberler peş peşe gelirken Tayland’daki resmi kaynaklar bugün mağarada mahsur kalan çocuklardan 8. çocuğun da kurtarıldığını açıkladı.

Tayland’da 2 haftadan uzun süredir mağarada bulunan çocukları kurtarma operasyonu Chiang Rai Bölge Valisi Narongsak Osottanakorn’un da katılımıyla ikinci safhasına geçti. Üst düzey Taylandlı bir yetkili pazartesi günü yaptığı açıklamada, dün kurtarılan 4 çocuğun durumunun iyi olduğunu bildirdi.

4 çocuk daha kurtarıldı

Mağarada mahsur kalan 4 çocuk ve antrenörlerini kurtarma operasyonu sürerken dün kurtarılan 4 çocuğun ardından 4 çocuğun daha mağaradan kurtarıldığı ifade edildi.

Hastanede tedavileri sürüyor

Tayland İçişleri Bakanı Anupong Paoçinda Bangkok Post Gazetesine yaptığı açıklamada, pazar günü geç saatlerde kurtarılan çocukların yerel bir hastanede tedavi gördüğünü bildirdi.

Vali Narongsak Osotanakorn yaptığı basın açıklamasında, mağarada mahsur kalan çocukların ve antrenörlerinin bölgeyi tanıyan aynı dalgıçlar tarafından yakında kurtarılacağını ifade etti.

Aileler çocuklarını görmek için hastaneye gidecek

Yerel basında çıkan haberlere göre, kurtarılan çocukların aileleri Pazartesi günü hastaneye gitmeye hazırlanıyor. 4 hastanın muayene ve tedavi edilmesinden sonra ailelerin ziyaret etmesine izin verildiği bildirildi.

Çocuklardan birinin teyzesi olan Amburn Srivica, yerel bir televizyon kanalına verdiği demeçte, “Özveriyle çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube