Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'dan teröre karşı Afganistan'a destek mesajı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında Cidde’deki Selam Sarayı’nda Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Afganistan’da barış ve istikrarın sağlanmasının yanı sıra terör ve aşırılığın kınanması amacıyla Cidde ve Mekke’de bugün ve yarın düzenlenecek olan ‘Afganistan’daki Barış ve İstikrar Üzerine Uluslararası Müslüman Alimler Konferansı’na ev sahipliği yapmaktan dolayı Suudi Arabistan’ın duyduğu memnuniyet ifade edildi.

Kral Selman, toplantının başında Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi, Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Floransa Parly ve İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond ile bir araya geldiği görüşmeler hakkında kurula bilgi verdi.

Tunus ve Somali’ye düzenlenen saldırılar kınandı

Tunus ve Somali’de düzenlenen terör saldırılarının kınandığı Bakanlar Kurulu toplantısında, iki ülkenin hükümet ve halkına başsağlığı dileğinde bulunularak, Suudi Arabistan’ın terörizm ve aşırılığa karşı durduğu yinelendi.

Tekirdağ’da hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı

Bakanlar Kurulu, Türkiye’de yaşanan tren kazası nedeniyle Türk hükümeti, halkı ve kazada hayatını kaybedenlerin ailesine taziye dileklerinde bulunarak başsağlığı dilerken, Japonya’da yaşanan sel ve toprak kaymaları nedeniyle hayatını kaybedenler için de aynı şekilde taziye dilekleri ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube