Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’den Çin’e yüzde 10’luk ek gümrük vergisi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Çin ile ABD’nin ticaret savaşı katlanarak büyürken, ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer, ülkesinin, 200 milyar dolar değerindeki Çin yapımı 5 bin ürüne yüzde 10’luk ek gümrük vergisi uygulayacağını açıkladı.

ABD, geçtiğimiz cuma günü yaklaşık 34 milyar dolarlık Çin ürününe yüzde 25 ek vergi tarifesi uygulamaya başlamış, Çin de 34 milyar dolarlık Amerikan ürününe ek vergi tarifesi getirerek misillemede bulunmuştu.

İki ülke arasında artan ticaret geriliminin ardından Lighthizer yaptığı açıklamada “Trump, Çin’in vergi misillemesine karşılık ABD Ticaret Temsilciliği’ne 200 milyar dolarlık Çin ithalatına yüzde 10 vergi konulmasına ilişkin süreci başlatma talimatını verdi” dedi.

Yaklaşık 200 milyar değerinde 5 bin ürünün bulunduğu listede gıda, kimyasallar, deniz mahsulleri, tütün mamulleri ve otomobil lastiğine kadar pek çok ürün bulunuyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube